Společenství rodin

Všechny vás srdečně zveme na setkávání rodin.

Vítáni jsou všichni, v jakémkoliv množství a složení, každý dle svého stavu a možností.

Pavel Lněnička

Jana Přibylová

Neratov 2021

V druhé polovině srpna se několik rodin z čáslavské farnosti již téměř tradičně vydalo na společný pobyt – dovolenou. Tentokrát jsme zamířili do Neratova v Orlických horách v těsné blízkosti polských hranic. Toto kouzelné místo oslovilo snad všechny. Působivá obnova tamního kostela nás zcela uchvátila a tento stánek nám byl zázemím pro společnou modlitbu i slavení bohoslužeb.

Čtyři společně strávené dny jsme vyplnili zajímavými vycházkami a výlety, řadou her pro děti, posezením, povídáním. Pohodlně vybavená chata Hanuška nám poskytla příjemné zázemí, biliard, u kterého trávila svůj volný čas nejen omladina, i venkovní ohniště, kde jsme si večer opekli špekáčky. Okolní lesy nám nabídly své dary v podobě sladkých borůvek a hub a byly doslova prošpikovány spoustou vojenských bunkrů a pevností.

Děti určitě nezapomenou na krásné farní loutkové představení Babička neschopenka. Byl pro ně připraven i program Misijního klubka – Misijní putování k Panně Marii, při kterém plnily řadu zajímavých úkolů, a v modlitbě myslely na potřebné nejen v naší zemi, ale hlavně v misijních oblastech. Na závěr čekal všechny děti sladký poklad a drobné odměny.

Chlapi, (ale nejen oni) vzpomínají na výborné místní pivo s příznačným názvem ,,Prorok“ (vařili 8°, 10°,11°, 12°, 14° smiley).

Škoda že společné chvíle tak rychle utekly. Během školního roku se budeme společně scházet jednou za měsíc na faře a budeme moc rádi, když se k nám přidají i další rodiny. Moc se taky těšíme zase za rok ( nebo dříve ?) společně na viděnou na nějakém krásném místě! Několik fotek naleznete v galerii.

Rodiny Čáslav