O farnosti

Římskokatolická farnost Čáslav je součástí královéhradecké diecéze a kutnohorsko-poděbradského vikariátu. Rozkládá se na území obcí Čáslav, Kalabousek, Filipov, Krchleby, Chedrbí, Štrampuch, Žáky, Horní a Dolní Bučice a Vrdy. Sídlo farnosti je na čáslavské faře na Kostelním náměstí. Ve farnosti spravujeme čtyři kostely a několik drobných sakrálních staveb - kříže, výklenkové kaple.
Ze stejného místa je tzv. excurrendo spravována i farnost Chotusice zahrnující kromě samotných Chotusic i Borek, Horku I, Svobodnou Ves, Druhanice, Rohozec, Sulovice, Vlačice, Bojmany a Žehušice. V farnosti jsou tři kostely a také drobné sakrální stavby.
Duchovním správcem je od 1. 8. 2021 ustanoven Mgr. Dmytro Romanovský. Součástí jsou samozřejmě farníci - ať již praktikující, či ti, kteří byli pokřtěni, ale nepraktikují. Ovšem duchovní správa (a péče) je zde pro všechny, kteří se na území farnosti nachází, ať zde již trvale žijí, nebo jsou např. hospitalizováni ve zdravotnických zařízeních na území farnosti.
V případě dotazů, nejasností či potřeby duchovní péče v rozličných životních situacích se s důvěrou obraťte na duchovního správce.