Stalo se

Farní den

se uskutečnil v neděli 12. září. Po mši sv. v 9:00 jsme se sešli na farním dvoře a zahradě. Děti měly připravený sportovně zábavný program, dospěláci spoustu prostoru k setkání a sdílení zážitků a postřehů. Nechyběly ani nápoje a dobroty z našich kuchyní. Počasí nám přálo a celé dopoledne jsme si užili. Akci jsme ukončili v poledne modlitbou Anděl Páně a požehnáním. Fotografie naleznete v galerii. (pokud ještě někdo má pěkné fotoúlovky ráda je přidám).

Brigáda chlapů a chlapců na farní zahradě

Na svátek svatého Bartoloměje jsme se sešli spolu s 15 chlapy a chlapci, abychom poklidili kamenné návrší a suť pod ořechem. Práce nám šla pěkně od ruky a snad jsme přitom užili i nějakou tu zábavu.

Chci tímto moc poděkovat chlapům a chlapcům za jejich velkou pomoc. Vyklizený prostor je zamýšlen jako místo pro setkávání farníků, ale také mezigeneračního setkávání v rámci RC Kopretina.

Vděčný otec Dmytro

Neratov 21

Ve druhé polovině srpna proběhla již tradiční společná dovolená čáslavských rodin. V rámci tohoto pobytu děti plnily i úkoly Misijního klubka. Více o celé akci se dočtete zde.

4. 8. 2021 Proběhla pastorační rada (otevřená všem zájemcům), na které jsme projednali základní úkoly a potřeby farnosti. Také jsme si prohlédli faru a všechny změny, ke kterým v souvislosti se změnami ve farnosti došlo. Účastnilo se 20 lidí. Zápis bude vložen na stránku pastorační rady.

1. 8.2021 Slavnostní bohoslužbou zahájil své působení v naší farnosti otec Dmytro Romanovský. Pevně si přejeme a na Duchu svatém vyprošujeme, aby naše spolupráce byla ku prospěchu všech a aby nás vedla po správných cestách... A ke správnému cíli.